standard-title Inovace Arkona https://www.arkona.cz/media/inovace-arkona.jpg

Inovace Arkona

Bezešvá pokládka asfaltových pásů

Bezešvá pokládka asfaltových pásů

Inovace v pokládce střešních krytin

Střechy a izolace řemeslně umíme, a jsme vybaveni potřebnými technickými znalostmi. To nám ale nestačí. Nezdá-li se nám nějaké „zaběhnuté“ technické řešení, hledáme vhodnější způsob realizace. Na trh jsme tak přinesli 5 inovací:

Povlaková pokládka asfaltových šindelů, rok 2015

Střechy z asfaltových šindelů s časem snižují svoji hydroizolační bezpečnost – zanášením a zarůstáním. Navíc mnoho firem nerespektuje bezpečný sklon střechy. Výsledkem je množství tekoucích střech a nepříliš velká důvěra v tento materiál.

Vyvinuli jsme systém, kdy na střeše nejprve zhotovíme povlakovou hydroizolaci z konkrétního typu asfaltových pásů, a poté na ní kombinací lehkého kotvení a sváření zhotovíme povlakovou (= svařenou, vodotěsnou i vůči tlakové vodě) krytinu z asfaltových šindelů. Pracné – ale s dokonalým výsledkem.

Dvojitá závětrná lišta s krytem obvodového svaru hydroizolací, rok 2006

Při klasickém zakončení hydroizolací na závětrné liště je obvodový svar hydroizolací v ploše střechy, navíc plně vystaven povětrnostním podmínkám. Především v případě asfaltových pásů to je pravidelná příčina zatékání. Vyvinuli jsme dvojitou závětrnou lištu.
Spodní díl lišty vyzvedává hydroizolace z plochy, vrchní díl lišty obvodový svar kryje. Problematický svar je tedy vyzvednut nad okolní plochu (= nebude v kaluži), a navíc je kryt před deštěm. Voda se k němu nikdy nedostane. Vrchní díl lišty navíc není limitován bitumenovou korozí. S tímto provedením závětrné lišty realizujeme i foliové střechy – čímž je vyřešen problém estetiky závětrného lemování z foliových plechů.

Maska okapnicového plechu, rok 2004

Je-li hydroizolace teras a balkonů foliová, je okapnice z foliového plechu. Ten je ve spojích vodotěsně spojován přířezy hydroizolační folie. To může narušovat estetický vzhled díla. Pohledově vyhovující bývá klasická klempířina. A vzniká problém jak ji ukotvit, aby nebyla porušena vodotěsnost hydroizolací. Vyvinuli jsme detail ukotvení přídavné pohledové okapnice tak, že okapnice je pevná, není porušena hydroizolace, a voda mezi foliovou a pohledovou okapnicí volně odtéká.

Samosvorná fixace dlažby na podložkách při okapnici, rok 2002

Je-li dlažba teras a balkonů pokládána nasucho do podložek, při okapnici vzniká problém její fixace proti případnému posunutí – především když není možné využít sloupků zábradlí. Všechny nám známé způsoby vždy nějak zasahovaly do izolací. Vyvinuli jsme detail, kdy je dlažba při okraji zajištěna proti posunutí lištou, samosvorně fixovanou dalšími řadami dlažby.

Bezešvá“ pokládka asfaltových pásů, rok 2000

Pokládka pochozí vrstvy v moderní suché skladbě teras vyžaduje mnoho času na vyrovnání finálního povrchu. Především při pokládce dlažby do podložek, umístěných na asfaltové hydroizolaci, dělají problém svary v překladu pásů. Jsou vyšší než izolace kolem nich. V roce 2000 jsme v tomto případě začali asfaltové pásy pokládat tak, že každý pás byl z půlky spodní a z půlky horní. Dosáhli jsme tím roviny asfaltových hydroizolací – a pokládka dlažby do podložek je rychlejší a pevnější.

Před několika lety s tímto způsobem pokládky asfaltových pásů ve variantě „půlposyp“ přišla jako s převratnou novinkou firma Villas Alpin bahn. Stále to ale nebylo ono. Výškový zlom v ose pásu brání dokonalému protavení celé šíře pásu. Nyní používáme jiný způsob „bezešvé“ pokládky asfaltových pásů.

 

Naše projekty izolací střech

Rádi bychom vám představili naše referenční projekty izolací střech. U každého projektu si můžete zobrazit jeho detail s popisem.
Bližší informace vám rádi sdělíme, neváhejte nás kontaktovat.

Načítání…
 • Hydroizolace mostku na obchvatu Líbeznice

  Hydroizolace mostku na obchvatu Líbeznice. Rok 2010

 • PVC folie

  Smrštěná PVC folie cca 8 let po realizaci vytrhává z plochy střechy kotvy.

 • Pěnový polystyren

  Pěnový polystyren má tu nepříjemnou vlastnost, že není objemově stálý.

 • Krov firmy Dektrade pro firmu ARKONA

  První „počítačový“ krov, jež dodala firma Dektrade a.s., byl pro firmu ARKONA.

 • Kaplička, Třebonice

  Kaplička, Třebonice, realizace 2005. Náš pokrývač zvládl to, co jiní před ním ne.

 • Střešní parkoviště a pochozí plochy OC Budějovická

  Střešní parkoviště a pochozí plochy nákupního centra Budějovická mají čistou plochu 2756m2. Střecha od doby výstavby protékala (nejedná se o naší dodávku). V r. 2010 jsme sejmuli dlažbu i s podsypem, a úspěšně provedli nové celoplošné hydroizolace.