standard-title Krovy

Krovy

První „počítačový“ krov, firmy Dektrade

První „počítačový“ krov, firmy Dektrade

Stavba krovů

Jedna z nejkrásnějších střech Krkonoš, Vila Maria v lázních Fořt, je replikou původní střechy, jež byla v dubnu 2006 zničena požárem. Zhotovila firma ARKONA.

Firma ARKONA – izol. s.r.o. se v současné době klasickými tesařskými pracemi téměř nezabývá. Technologický pokrok přinesl počítačové technologie i do stavby krovů. 3D vizualizace krovů a její následné přenesení do výroby dodá na stavbu hotovou stavebnici krovu včetně všech otvorů, čepů a okrasných zakončení krokví – stačí „jen“ sestavit. Jelikož výrobních linek počítačových krovů je již v tuzemsku nadbytek, ceny jsou sraženy na – pro zákazníka – velmi přijatelnou úroveň. Krovy sestavujeme počítačově. Zateplení šikmých střech doporučujeme nadkrokevní.

Důvodů je více:

 • vzhledově přiznaný krov dodá prostoru na kráse.
 • tepelná izolace má v sobě zabudováno naprosté minimum tepelných mostů
 • nosná konstrukce je umístěna v pokojové teplotě a vlhkosti, což velmi prodlužuje její životnost i minimalizuje dilatační pohyby.

V případě rekonstrukcí starých šikmých střech realizujeme případné nutné zpevnění krovů klasickým tesařským postupem.

Naše projekty střešních krovů

Rádi bychom vám představili naše referenční projekty střešních krovů. U každého projektu si můžete zobrazit jeho detail s popisem.
Bližší informace vám rádi sdělíme, neváhejte nás kontaktovat.

Načítání…
 • Krov firmy Dektrade pro firmu ARKONA

  První „počítačový“ krov, jež dodala firma Dektrade a.s., byl pro firmu ARKONA.

 • Rodinný dům, nadkrokevní zateplení

  Doporučení: důsledně zateplovat stropy nad nejvyšším vytápěným podlažím. Šikmé střechy zateplovat v celé ploše – nikoli pouze mezi krokvemi. Ideální zateplení je nadkrokevní – i s ohledem na životnost krovu.

 • Vila Maria, Lázně Fořt

  Jedna z nejkrásnějších střech Krkonoš, Vila Maria v lázních Fořt, je replikou od firmy ARKONA.