standard-title Krystalické izolace

Krystalické izolace

Krystalická izolace konstrukce z vodostavebního betonu

Krystalická izolace konstrukce z vodostavebního betonu

Přednosti krystalické izolace

Krystalické hydroizolace jsou prostorové hydroizolace betonu. V principu se jedná o speciální aktivní látky, jež ve styku s vlhkostí vrůstají do struktury betonu řetězci prostorových krystalů, jež beton utěsní proti vzlínající vlhkosti. Krystalické hydroizolace jsou chemicky vysoce stálé, odolné tlakové vodě. Je možné je aplikovat na již hotové betonové konstrukce, jsou vodotěsně spojitelné s asfaltovými pásy.

Klasickým příkladem použití krystalických hydroizolací jsou izolace nosných železobetonových sloupů, utěsnění průsaku železobetonovou konstrukcí v místě poruchy asfaltové hydroizolace, nebo jako hydroizolační oprava netěsných konstrukcí z vodostavebního betonu. Je více výrobců různě kvalitních krystalických hydroizolací. Používáme izolace předního světového výrobce, firmy XYPEX Chemical Corporation, Richmond B.C., Kanada, licenčně vyráběné v České republice. Tyto izolace nejsou volně prodejné a pro udržení jejich vynikající pověsti a dodržení nutné technologické kázně jsou aplikovány pouze prostřednictvím autorizovaných montážních firem. Společnost ARKONA – izol. s.r.o. je autorizovanou firmou a její aplikace jsou realizovány za technické podpory výhradního distributora, firmy NEKAP.

Naše projekty krystalických izolací

Rádi bychom vám představili naše referenční projekty krystalických izolací. U každého projektu si můžete zobrazit jeho detail s popisem.
Bližší informace vám rádi sdělíme, neváhejte nás kontaktovat.

Načítání…
  • Krystalická izolace konstrukce z vodostavebního betonu

    Konstrukce z vodostavebního betonu nebyla u paty stěn vodotěsná – což způsobilo zatopení sklepa. Po odstranění vody a odčerpávání vody z vnější strany stěn jsme při patě stěn vyřízli, vysekali a vyfoukali drážku, do které byla aplikována krystalická izolace. Utěsnění bylo úspěšné. Rok 2007.

  • Hydroizolace podzemních garáží krystalickou izolací

    Novostavba podzemních garáží má asfaltové hydroizolace na desce, a na vnější straně obvodových stěn. Hydroizolace nosných sloupů, a přechod asfaltových hydroizolací z desky na vnější stěny je vyřešen pomocí krystalické izolace. Stavba je stále vodotěsná. Rok 2005.