standard-title Šikmé střechy https://www.arkona.cz/media/rodinny-dum-dobrichovice.jpg

Šikmé střechy

Vila Maria, Lázně Fořt po rekonstrukci

Vila Maria, Lázně Fořt po rekonstrukci

Šikmé střechy rodinných a bytových domů

Šikmé střechy v dobách nedávných byly krytinou poskládanou na latích či bednění, přibitých přímo na krokve. Pod střechou byla studená půda, drobné průkapy absorboval škvárový zásyp.

V současné době však bývají podstřešní prostory plně využívány – a také vytápěny. To na šikmé střechy přináší dříve nevídané požadavky ohledně naprosté vodotěsnosti, tepelné izolace, potřeby světla, i zabránění možnosti vzniku kondenzátu. Již nestačí být jen pokrývačem.

Šikmé střechy technicky známe, vzhledem k vlastním kapacitám však nerealizujeme velké zakázky. Typickou námi realizovanou střechou je rodinný dům, nebo šikmá střecha související s plochou střechou. Z vlastních krytin nerealizujeme břidlici, cementovláknité šablony, dřevěné šindele a slaměné došky. Ostatní krytiny Vám nabízíme k pokládce.

Naše projekty šikmých střech

Rádi bychom vám představili naše referenční projekty šikmých střech. U každého projektu si můžete zobrazit jeho detail s popisem.
Bližší informace vám rádi sdělíme, neváhejte nás kontaktovat.

Načítání…
 • Běžná praxe tuzemských střech

  Běžná praxe tuzemských střech. Tak takto ne!

 • Vila Maria, Lázně Fořt

  Jedna z nejkrásnějších střech Krkonoš, Vila Maria v lázních Fořt, je replikou od firmy ARKONA.

 • Rodinný dům, Dobřichovice

  Rodinný dům vrchního c.k. inženýra v Dobřichovicích je malým uměleckým dílem, včetně značně členité střechy. Její opravu jsme provedli v roce 2006.

 • Rodinný dům, nadkrokevní zateplení

  Doporučení: důsledně zateplovat stropy nad nejvyšším vytápěným podlažím. Šikmé střechy zateplovat v celé ploše – nikoli pouze mezi krokvemi. Ideální zateplení je nadkrokevní – i s ohledem na životnost krovu.

 • Kaplička, Třebonice

  Kaplička, Třebonice, realizace 2005. Náš pokrývač zvládl to, co jiní před ním ne.

 • Plechová krytina z jednoho kusu bez čelních švů

  Plechová krytina z jednoho kusu bez čelních švů